Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

DOKTOR RESUL NASİRİ KİMDİR?

Dr. Resul Nasiri

Tarih, 20 Ekim 2013.

Prof.Dr. Resul Nasiri’nin cenaze törenine Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Vakfıkebir Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Aydın, Hastane yöneticileri, doktorlar, sağlık çalışanları, siyasi parti temsilcileri, ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmacılar Nasiri’nin adeta kendilerinde biri olarak gördüklerini belirterek Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin bu günkü durumuna gelmesinde fedakâr çalışma yaptığını anlattılar.

Yaklaşık 7 yıldır yakalandığı amansız hastalıktan kurtarılamayan Opr. Dr. Resul Nasıri, 1938 yılında Afganistan’ın Kabil Şehri’nde doğdu.

Afganistan tarafından Türkiye’ye gönderildi. Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ni bitirdi. 1980’den sonra kendi isteği ile ameliyathane kurma şartıyla Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atandı ve 16,5 yıl süreyle başhekimlik görevini sürdürdü.

Nasıri’nin cenazesi ikamet ettiği Beşikdüzü’nde öğle namazına müteakip Beşikdüzü Merkez Eski Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Trabzon Bostancı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülay Harita Kadastro
Kule Rezidans
Elit Lastik
Naninos Pizza
Hedef Bilgisayar