Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

İBRAHİM CAN KİMDİR?

İbrahim CAN:
1961 Beşikdüzü doğumludur. İlk öğretimini Akkese mahallesi, orta ve liseyi Beşikdüzü Öğretmen okulu’nda tamamladı. K.T.Ü Fatih Eğitim Fakültesi’nden mezuniyeti sonrası Beşikdüzü Lisesi’nde bir süre öğretmenlik yaptı.

1980 yılında TRT’nin açtığı sınavı kazanarak İstanbul Radyosu’nda göreve başladı. 1985 yılında “Atmacayı Vurdular” adlı albümü ile Türk Halk Müziği’ ne farklı bir ses kattı. 14 farklı albümde imzası vardır. Yapımını üstlendiği çeşitli radyo ve televizyon programları mevcuttur.

Seslendirdiği eserler arasında…  Atmacıyı Vurdular, Oy benim sevdiceğim, Kadırganın başında, Yayla Havası, Selam Karadenize, Yeni Yaptım Evimi,  Yesun onu nenesi, Yaylaya gideceğim,  Mektup Yazdım Acele,  Ben Kemençe Çalamam, Soğuk Soğuk Akayi, Çavuşlu Diye Diye, Hemşinin Yaylaları, Karşılama, Bizim Yayla Düz İdi, Peştemalın Düğümü, Sisdağının Başında, O Çalamadım Gitti, Kar Yağayi, Hamsi, Faroz Kesmesi, Gemiler Giresuna, Karadeniz Bordo Mavi, Altını Bozdurayım, Tavuklar Pulli Pulli, Menşure, Görele Horon, Ağasar Dik Horon


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir