Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

ÇOK YAPILDI ONLARA ÇOK !..

Ahmet Saraç

Türkiye’de sık sık ve aşırı zam yapılması, akşam başka sabah başka fiyat olması vatandaşların canına tak etti. İnanılması güç olaylar oluyor.

Her türlü zammı anlarım ancak şu su zammı ile elektrik zammını anlamam mümkün değil. Hangi gerekçeyle bunlara bu kadar aşırı zam yapılıyor. Bizleri ikna edeceğiniz ne var elinizde? Etseniz de olmam mümkün değil. Bunlar başka zamlara benzemiyor. Onlara belki gerekçeniz olabilir ama bunlara asla.

Sanki barajlara su parayla dolduruluyor. Eğer barajlara dolan su da parayla olmuş olsaydı vay Türkiye’nin, Türk Milletinin haline olacaktı.

151-157 arası gelen elektrik faturam birden 300 sınırına dayandı. Bu nasıl iş. Suya zammı geldi. Allah’ın bedava gönderdiği suya zam mı geldi? Barajlara dolan suya para mı ödüyorsunuz? Açıklayın da bizde size hak verelim.

Ecevit, Demirel hükümetleri bu zammın yarıdan yarısını yapsaydı Türkiye’de kıyamet kopardı. Son durumları gördükten sonra  inanın utanıyorum. Bedavadan üretilen elektrik bu kadar zamlanır mı?

Bunun bütün iş kollarına, üretimin her alanına zam olarak yansıyacağını düşünmüyor musunuz veya görmüyor musunuz?

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Bu  millette eski  liderlerin çok hakkı var. Çok yapıldı onlara çok. Yüzde 10 zam yapsalar millet sokağa dökülürdü. Tavalar, tencereler havada uçuşurdu. . Onun için biz çok çekeceğiz. Yüzümüz hiçbir  zaman gülmeyecek.

Author


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir