Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

TURNUVANIN ARDINDAN

Beşikdüzü İlçe Spor Müdürü Köksal Kocaman, son yıllarda düzenlediği salon turnuvalarıyla Beşikdüzülüler’in  az da olsa çevre ilçelerdeki insanların spor yapmasına katkıda bulunuyor.

Turnuvalara katılan takımlar ve sporcuların ilçeden olma şartı konulmuyor. Herkese açık düzenleniyor.

Bu turnuvalardan biri de Pazartesi akşamı finali oynanan Beşikdüzüspor eski futbolcularından merhum Özgür Özdemir Anısına düzenlenen salon futbol turnuvasıydı.

13 takımın mücadele verdiği turnuvada yaş sınırı olmamasına rağmen özellikle 30 yaş ve üzeri sporcular mücadele verdiler. Burada şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Halk arasında yapılanlar takdir görüyor ancak, bu turnuvalar önce gençler arasında, sonra büyükler arasında yapılmalı deniliyor. Bu konu bilmem İlçe Spor Müdürü Köksal Kocaman beyin kulağına geldi mi?

Bu turnuvaya daha çok kurum ve kuruluşların kurduğu takımlar katıldı. Gönül isterdi ki, mahallelerimizin adlarını taşıyan takımlar ağırlıkta olsun. Bu mahallelerin insanları takımlarını izlemek için salona gelsin. Daha heyecanlı, daha fazla seyircili bir turnuva olsun. Geçmiş yıllardaki turnuvalara  baktığımızda unutamadığımız takımlar var. Bu takımları gözlerimiz aramadı desek yalan olur. Mesela Adacıkspor, Çeşmeönüspor, Beşikdağspor, Vardallıspor, Say-Sey, Var-Zen-Kefspor gibi. Bir salon turnuvasına dahi katılamayacak kadar duyarsızlaştık. Bu mahallelerin muhtarları sportif faaliyetlere ilgisiz görünüyor. İsteseler her şartta turnuvaya takım katabilirlerdi. Demek ki istemediler. Geçerli sebepleri mi var? Bilemiyoruz!

Yeri gelmişken söyleyeyim. Bu akşam voleybol turnuvası başlayacak. Katılanlara baktım dalga geçersin gibi takım isimleri var. 34 mahalleden bir tane mahalle adı taşıyan takım göremedim. Üstelik bir çok İngilizçe takım isimleri gözüme çarptı. Bu konuyu ayrıca ele alacağız.

Bu turnuvada özellikle mahallesinin adını taşıyan Has Yapı Yeşilköysor, Kızılağaçspor, Korkuthanspor takımlarını kuranları kutluyorum. Kurum adına katılanları da kutluyorum. Gayet güzel , resmi ve ciddi bir turnuva oldu.

Bu arada Müftülük takımının çok zayıf bir görüntü vermesi, çeyrek finalde 10 gole karşılık hiç gol atamadan elenmesi beni üzdü. Biliyorum ki, çok yetenekli imamlar var. Neden biraya gelemediler. Geçmiş yılarda Müftülük takımı hep kafaya oynamıştır. Adından söz ettirmiştir. Bu ekip Müftülüğe puan kaybettirdi.

Turnuvada gözümüze çarpan bir diğer hususta Gürhan Yardım Okulu’nun puan alamadan son maçlara da çıkmayarak turnuvadan elenmesi oldu. Bu sahaya çıkmama mecburiyetten değilse bu Gürhan Yardım’a yakışmayan bir durumdur.

Turnuvada zevkle izlediğimiz bir kaleci vardı ki, takımını sırtlayıp finale taşıdı. Yedikleri gollerin yeri geldi 3 mislisini, 4 mislisini kurtardı. Az gol atmalarına rağmen yediklerinden daha az gol yiyince başarılı oldular ve finale geldiler. Finalde de dişe diş mücadele vermelerine rağmen bu kez attıklarından daha az yemeyince şampiyonluğu rakipleri Has Yapı Yeşilköyspor’a kaptıdılar. Bu maçta da inanılmaz kurtarışlar yapan Korkuthanspor kalecisi Arslan Kaya elinden geleni yapmasına rağmen takım gol atmada zorlanınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Bu gencimizi iyi izlemiş olan komitede zaten onu turnuvanın en iyi kalecisi seçti. Bir kez daha kendisini tebrik ediyoruz.

Turnuvayı baştan sona Kuzeyses olarak takip ettik. Başlangıçını tüm takim fotoğraflarıyla yayınladık. Puan durumlarını, sonuçları yayınladık. Çeyrek final, yarı final ve final maçlarını haber yaptık. Final maçını canlı yayınladık. Buna rağmen yeterli ilgiyi göremedik. Bu da bizi üzdü. Bu yaptıklarımızı Şalpazarı’nda yapsaydık site takip rekoru kırardı. Biz elimizden geleni yaptık. İlgisiz kalanlar utansın.

Protokol turnuvanın bir başında tribünlerde gözüktü bir de final maçında. Bu da gözden kaçmadı. Böyle bir turnuva yıl da bir oluyor. Sporseverlerle daha fazla birlikte olunmalıydı.

Sonuç olarak özetlersek, çok güzel bir turnuva oldu. Daha güzel olabilir miydi, olabilirdi. Herşey ilgi, alaka ve maddiyata bağlı. İlçe Spor Müdürü Köksal Kocaman beyi bu güzel çalışmalarından dolayı kutluyor, halk arasında konuşulanlara da kulak vermesi dileğiyle  emeği geçen herkese Kuzeyses Gazetesi adına teşekkür ediyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir