Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

SON YAZI

Beşikdüzüspor Beşikdüzü ilçesinin ortak paydasıdır. Ben olaya böyle baktım yıllarca. Ama öyle olmadığını, kim yönetimde ise Beşikdüzüspor’un onun olduğunu, öyle değerlendirildiğini gördüm.

Yazdığımız yazıda 14 gol yiyen Beşikdüzüspor’u övecek değildim. Sebebi ne olursa olsun bu sonuç Beşikdüzü’nü incidir sanıyordum. Gelinen noktada  gördüm ki, kimsenin umurunda olmadı.  Bu yazıya cevabı yönetimde midir değil midir bilmiyorum ama, her tarafa olduğu gibi bana da Önder Öztürk veriyor.

Hayatımda ilk defa böyle bir eleştiri beni mutlu etti. Ben desemO’na belki de böyle bir yazı yazmazdı. Demek ki, Beşikdüzü’nü Önder Öztürk’ten başka düşünen yok. Sensiz bu Beşikdüzü olmaz. Kocaman ilçede ikinci bir Önder Öztürk yok. Allah uzun ömürler versin. Versin ki: Beşikdüzü sevdan yaşasın.

Benim sitemim, benim eleştirim tabiki yönetimle başladı ancak yönetimle bitmedi. Bu yazıya haksızlık yapmayalım. Yönetim bu işin üçte biridir. Üçte ikisi nerede?

Onların kim olduklarını daha önceki yazımda yazmıştım. Herkes sustu  yine cevap Önder Öztürk’e kaldı. Etkili-etkisiz, yetkili- yetkisiz insanların susması Beşikdüzü’nde herşeyin bittiğinin işaretidir. Sizin gücünüz yetmiyorsa biz varız. Bu takım bizim takımımız diyen var mı?

Yani ben sahip çıkın diyorum. Bu takım 14 gol yemişse hatayı yönetime atarak kurtulamazsınız , Beşikdüzülü olarak hepimiz suçluyuz diyorum. Çünkü bu ilçede yaşıyoruz diyorum.  Yine ben suçlu oluyorum. Destek vermeyenler, nedir bu hal demeyenler bizden daha iyi. Yine biz yanlış yaptık.

Belki de yazdığımız yazıdan öyle anlam çıkarıyorlar. Her zaman bu takım iki üç kişinin omuzuna kalıyor. Eleştiriye sıra geldi mi enaz 5 bin kişi eleştiriyor. İstanbul’dan yukarısı nedir bu kulübün hali diye telefon açıyor, mesaj atıyor. Şahlanmamız için bize ne düşüyor diyene rastlamadım!

Beşikdüzüspor seneye iki- üç kişinin sayesinde şampiyon olabilir, daha sonraki sene de şampiyon olabilir, hatta 3.lige, 2. Lige de çıkabilir. Ancak, bu bütünlük içerisinde olunursa bir anlamı, bir kalıcılığı olur. Yoksa geçmiş  yönetimin çekilmesiyle tepetaklak olduğu gibi yine 2. Ligden tepe taklak geleceği yer şuandaki yerdir. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Sevgim olmasa 14 değil, 114 gol yesin bana ne der geçip giderdim. Diyemedim. Ama demeliymişim.

Bu takım bir dönem 3.lige çıktıda ne oldu? Herkes yönetimi seyretti. Göz göre göre takım düştü. Yöneticilere birş ey oldu mu ?olmadı. Kulübün adı 3. Ligden silindi. Silinmemesi için kim ne gayret gösterdi?

İnşallah bunlardan dersler çıkarılır da geriye değil, hep ileri gideriz. Temennim budur.

Yazıma son verirken bir şeyi hatırlatmak   istiyorum. Beşikdüzüspor, Beşikdüzü Yeşilköyspor diyerek yanlış yapıyoruz. Onlara sahip çıkılsın, sadece yönetime bırakılmasınlar dedikçe yine biz yanlış yapıyoruz. Bundan böyle Beşikdüzüsporluluğumu donduruyorum.  Tüm Beşikdüzüspor yazılarını da siliyorum. Bu son yazımdır.

Beşikdüzüspor yazılmasını ne zaman Beşikdüzü hakederse o zaman yazmaya başlayacağım.  Nihai kararım budur. Şimdilik herkes rahat olsun!..

One thought on “SON YAZI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülay Harita Kadastro
Kule Rezidans
Elit Lastik
Naninos Pizza
Hedef Bilgisayar