Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

Şimdi Ne Konuşsanız Boş!

Bir önceki Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu tarafından Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden hibe olarak alınan Mavi Karadeniz gemisi nihayet değerinin çok altında bir fiyatla satıldığı açıklandı.

Beşikdüzü sahiline ayrı bir güzellik katan bu gemi, yaklaşık 3 yıldır işletilmiyordu. Gemi çalıştırıldığı dönemlerde gemide Ramazan eğlenceleri, çay partileri, okul toplantıları, satranç turnuvaları düzenleniyordu. Gençlerin buluşma noktasıydı. Üstelik çayı bedava veriyordu.

Özellikle son bir yıldır bu gemi, ha satıldı ha satılacak haberleri ile çalkalanıyordu. Her kaybettiğimiz değerde oldu gibi bu değerde de iktidarından muhalefetine hiçbir siyasi ilçe başkanından ses seda çıkmadı. Bu konuda hiçbir şey yaptıklarını görmedim. Gazetelere böyle bir şey yansımadı ya da ben kaçırdım. Olabilir. Eğer kaçırmışsam konuşanlardan özür dilerim.

Şimdi giden değerli oluyor. Dün adliye gitti değerli oldu. Gittikten sonra yer yerinden oynadı. Kapanan adliyelerin açılması için başvuru yapılırken zamanın kaymakamı, belediye başkanı ve iktidar partisi ilçe başkanı dahil Şahmelik Obası’na yol bakmaya gitmişlerdi.

Sizin orada ne işiniz var, oraya gitmenin zamanı mı? Niye Ankara’ya gitmiyorsunuz diyen ne siyasiler oldu ne de halk. Bu hasap öyle kapandı.

Ondan önce 2005 yılında Yeşilkıyı gazetesi manşetinden “Adliyemiz Kapanıyor” diye haber yaptım.  Bu  haberin aslı astarı nedir diye soran olmadı. Kapanınca, zaman zamandan sonra uyandılar ama iş işten geçti.

Yarın teleferik belki gidecek. O zaman o değerli olacak. Onun arkasından konuşulacak. Ben derim ki, her şey vaktinde konuşulacak. Şimdi ne kadar konuşsanız boş. Bir şeyi kaybettikten sonra konuşmanın manası yok. Faydası da yok. Sadece haberi olmayan vatandaşa karşı siyaset yapmış olursunuz.

Konuyla ilgili konuşanlar olmadı mı, oldu. Sadece belediye meclisi üyelerinin bazıları. Onlara teşekkür ediyorum. Bu konuda her ne kadar bizi haberdar etmemişlerse de basın yoluyla olsun, belediyede olsun mücadele verdiler.  İlçe halkı adına görev almış siyasi başkanların ağzından da çıt çıkmadı. Daha önceki bir yazımda dediğim gibi onlar sadece kağıt üzerinde başkanlar.

Böyle siyasilere sahip olursak, bunlarda bu ilçeye hak. Beşikdüzü’ne yakışan yapılmıştır. Eğer Beşikdüzü’ne yakışmasaydı yer yerinden oynardı.


One thought on “Şimdi Ne Konuşsanız Boş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir