Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

Karadeniz Spor TV Kanalı Kurmalı

1990’lı yıllarda özel televizyon ve radyoların kurulmasına ilişkin izin çıktığında inanın Türkiye’de en çok sevinenlerden biri bendim desem yalan olmaz.

O güne kadar sadece iki kanallı TRT ile yetiniyorduk. Devlet televizyonu bizim istediğimiz gibi yayın yapmıyordu. Özel televizyonların yayın politikalarını kendileri belirleyeceğinden özellikle bir spor tutkunu olarak sevinçliydim.

İl televizyonları, bölge televizyonları kurulacak, bunlar bizim gözümüz, kulağımız, sesimiz olacaktı.

Hiçbiri özlediğimiz özel kanal olmadı. Ne haberde, ne de sporda.

Beklentimiz, uyduya çıkmış özel kanalların spora daha çok eğilecekleri yönündeydi. Süper lig, 1.lig, 2.lig,3.lig maç sonuçları, puan durumları verilecekti. Profesyonel liglerde oynayan bütün takımlarımızdan haberler spor haberlerinde yeralacaktı. Asıl bunu yapması gereken hizmet amaçlı kurulduğunu zannettiğimiz devlet televizyonu TRT’deydi ama yapmıyordu. Eskiden bari spor haberlerinde bütün liglerin sonuçlarını verirlerdi, son yıllarda o hizmetten de vazgeçtiler.

Gelinen noktada artık gördük ki; ne TRT eski TRT ne de özel televizyonlar özel televizyon. Hizmet yönünde bu ülkeye hiçbir şey vermiyorlar. Özellikle sporda bunu çok rahat söyleyebilirim.

Gelelim il ya da bölge televizyonlarına. Onlarda ne haber yönünden ne de spor yönünden bizleri tatmin ediyor. Bölge televizyonu olarak ise Mavi Karadeniz’i ilk sıraya alıyoruz. Bu eksikliği Mavi Karadeniz Televizyonu giderebilir diye düşünüyoruz.

Hitap ettiği Karadeniz’den haber bülteni oluşturmalı. Bunun için illerde temsilcilik açmalı. Spor programlarını sadece Trabzonspor üzerinden oluşturmamalı. Süper ligden 3.lige kadar hatta BAL ligine kadar inmeli. Sonuçları, puan durumlarını vermeli. Spor haberlerini Karadeniz’in bütün profesyonel takımlarından oluşturmalı.

Eğer yukarıda bahsettiğim bu konular Mavi Karadeniz’de yapılamıyorsa ya da yapacak gücü yoksa çok zaman geçmeden Karadeniz Spor Tv kanalı kurulmalı. Hopa’dan Zonguldak’a profesyonel liglerde takımları olan bütün il ve ilçe kulüpleri  başta Trabzonspor olmak üzere bu televizyona destek vermeli.

Ben Karadeniz Spor Tv kanalını açtığım zaman süper ligdeki Karadeniz takımlarından 3.ligdeki Karadeniz takımlarına kadar haberler ve haftanın maç analizlerini hafta boyunca izlemeliyim. Ben özel televizyon izni çıkınca böyle bir televizyon hayal etmiştim ve hala da ediyorum.

Sadece 4 büyük takımın konuşulduğu, diğer süper lig takımlarının yok sayıldığı bir spor programları istemiyorum.

1984 yılında şampiyon olduğumuzda TRT şampiyonluk gösterilerini 9 dakika yayınlamıştı. Özellikle saat tutmuştum. Bizden sonra şampiyon olan Galatasaray’ı ise 48 dakika gösterdi. Ben bu yanlı tutumlardan bıkmışım. Şampiyon olalım görürsünüz. Özel televizyonlarda aynı şeyi yapacak. Başka olacak zannetmeyin.

Bu nedenle ben Karadeniz Spor Tv kanalının kurulmasını bunun da öncüsünün Trabzonspor Başkanı ve yönetiminin olmasını istiyorum.

Trabzonspor bu işe ön ayak olursa ancak bu proje yürür. Haydi top sende Trabzonspor diyor, Karadeniz Spor Tv kanalı hayali ile kalın sağlıcakla.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir