Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

Futbol Netice Oyunudur

Ahmet Saraç

Kim ne derse desin.

Trabzonspor iyi oynuyor, kötü oynuyor. Sonuçta 3 puan geliyor mu? Ben ona bakarım.

Geçmiş sezonlarda  Trabzonspor evinde bir maçta yüzde 75’e yüzde 25 üstün oynamıştı. Sonuç. Rakip 3-0 galip. Ne işe yaradı güzel futbol gol atamadıktan sonra. Rakip 3 atak yapmış 3 gol atmıştı. Biz de 11 gol pozisyonundan sıfırla döndük.

Futbol netice oyunudur. Hedef lig maçında 3 puandır. Kupada tur atlamaktır. Sen 3 puanı ister iyi oyna ister kötü oyna; maçı aldın mı mesele yok.

Rakibe pozisyon vermemekte iyi oyundur. Mücadele etmekte iyi oyundur. İlla göze hoş gelen futbol oynamak şart değildir.

Ligin karnesine baktığınız zaman en çok gol atan, enaz gol yiyen ikinci, en fazla galip gelen, enaz yenilen (1) ekip Trabzonspor. Başka daha ne olması gerekir.

Bugün itibariyle Beşiktaş’a maç fazlasıyla  21 puan fark yapmış. Beşiktaş başkanı hala çıkıp basın toplantısında “şampiyonluk hissim var” diyor.

Geçen sezon Beşiktaş şampiyon oldu. Nasıl şampiyon oldu diye soran eden yok. Tüm takımlar kötüydü. O, kötünün iyisi olarak şampiyon oldu. 1959’dan buyana lig tarihine baktığımızda 8 mağlubiyetle şampiyon olan yok. Beşiktaş ilk oldu. Geçmiş sezonlara baktığımızda 8 mağlubiyet alan takım ligi 4.veya 5.bile bitiremediğini görürsünüz.

Beşiktaş’ın şampiyonluğu abartılacak bir şampiyonluk değildir.  Eğer Beşiktaş iyi bir takım olsaydı 8 kez yenilmedi. Az değil 8 kez. Bu konu hiçbir yorumcu tarafından dile getirilmiyor. Sanki geçen sezon Beşiktaş  çok iyi bir takımdı. Peki bu yıl ne oldu? Şampiyon bir takım bir sonraki sezon bu hallere düşmez.

Beşiktaş olamasaydı Galatasaray olacaktı. Beşiktaş gol averajıyla şampiyon olmuştu. Galatasaray’ın ve Fenerbahçe’nin de 8 mağlubiyeti var. Trabzonspor ise 7 kez yenilmişti. Demek ki biz onlardan daha iyiydik. Sonuca gidememiştik. Beraberliğimiz çoktu.

Beyler, ümitsizliğe kapılmayalım. Olamazsak dahi şu durumda biz şampiyon olamayız denilmez. Adam 21-22 puan geride olmasına rağmen şampiyonluk şansımız var diyor. Üstelik önlerinde birde Konyaspor gibi bir takım varken.

Şampiyonluk rüzgarı Beşikdüzü’nden başladı. Taraftarlar ana caddeyi süslemeye, dev bayraklar asılmaya başlandı. Lige çıkalı böyle bir puan farkı yakalamadık. Tek engel Konyaspor kaldı. Allah’ın izniyle O’nu da sahamızda mağlup ederek önümüzü açarız. Ondan sonra şampiyonluk yüzde doksan diyebilirim. Neden yüzde yüz değil diyebilirsiniz. İleri uç oyuncularımız sakatlanıp sezonu kapatırsalar işimiz zorlaşır. O zaman olamayabiliriz. Onun için yüzde yüz de yüz demiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülay Harita Kadastro
Kule Rezidans
Elit Lastik
Naninos Pizza
Hedef Bilgisayar