Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

Eski Başkanları Arar Olduk

Demokrasinin vazgeçilmezlerinden biri de bilindiği üzere siyasi partilerdir. Partilerin bir ayağı genel merkezleri diğer ayakları da il ve ilçe teşkilatlarıdır.

Mahalle ve köy temsilcileri de koltuk değnekleri durumundadır. İl ve ilçe teşkilatlarını destekleyicisidirler.

Siyasette genel merkeze iş düştüğü gibi, il ve ilçe teşkilatlarına da büyük iş düşmektedir. Genel merkezler il ve ilçelerdeki hizmet durumunu fazla bilmezler.

Onların takipçileri il ve ilçe teşkilatlarıdır. İktidarın çalışmalarını takip eden, iktidarı bilgilendiren il ve ilçe teşkilatlarıdır. Ya da onlar olmalıdır.

Mahalli iktidarları en iyi oranın siyasi teşkilatları takip eder.  Oranın sorunlarını oradaki teşkilatlar bilir. Ankara’dan doğru eleştiri yapmak sanatçının uzun hava okuması gibidir. İl ve ilçe teşkilatlarına bu konuda büyük görevler düşmektedir.

Özellikle son yıllarda Beşikdüzü’nü ele alırsak, özellikle hükümetin temsilcisini ve yerel iktidarı çalıştırması gereken ilçe teşkilatları ortada gözükmemektedirler.

Ne Trabzon gündeminden haberleri var, ne de Beşikdüzü gündeminden . Kağıt üzerinde ilçe başkanı olarak duruyorlar. Hatta ilçede yeni yeni siyasi parti ilçe teşkilatları kuruluyor. Bir binaya gidip tabela asıyorlar o kadar. Hiç kimsenin haberi yok. Kendilerinin ilçede basın olduğundan da haberleri yok sanıyorum. Eskisi, yenisi sesleri çıkmıyor. Demek ki; Beşikdüzü’nün hiçbir sorunu yok. Herşey güllük gülistanlık.

Herkes işinde gücünde. Ne Beşikdüzü’nü düşünen  ne de partisini düşünen var. Zamanın siyasi ilçe başkanları olan Osman Nemli’yi, Metin Kalay’ı, Kemal Gözaçan’ı, Önder Öztürk’ü, Zülküf Dilli’yi, Ümit Yaylı’yı yerden yere vuranların şimdiki başkanlar hakkında hiç sesleri çıkmıyor. Bu başkanların  dönemini arar olduk. Böyle bir vurdumduymazlık olamaz. İlçede siyasi parti teşkilatları var mı yok mu belli değil!

Beşikdüzü hiç bu kadar sessiz bir dönem yaşamamıştı. Biraz olsun Ahmet Gören’in sesi çıkıyor. Belki o da iktidar olması hasebiyle konuşuyor. Yine de konuşuyor ya!

Kısaca yıllardır Beşikdüzü’ne yazık oluyor!.. Başkan olanların başkanlığı lütfen kağıt üzerinde kalmasın. Beşikdüzü için birşeyler yapın. Yapmayacaksanız yerinizi yapacaklara bırakın. O koltuklar başkanım havası atma yerleri değildir!…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülay Harita Kadastro
Kule Rezidans
Elit Lastik
Naninos Pizza
Hedef Bilgisayar