Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

EKONOMİ AYAĞIMI SIKIYOR

Gündeme taşıyan yok ama; ekonomi s.o.s. veriyor. Parlak nutuklar, cilalı sözler gerilerde kaldı. Ekim ayının ilk onbeşinde dış ticaret 9.5 milyar dolar açık verdi. Bu gidişin sonu ne olacak? Hani derler ya; perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.

Başta emekliler, çalışanlar tüm ülke endişe içinde… Sendikalar masaya ümitle oturdular. Kalkınca bu ümit oracıkta söndü. Çalışanlar masadan 220’şer dolar zararla kalktılar.

Yıllar önce tarih öğretmenimizin çok güzel bir hanımı vardı. Gönlünün güzelliği diline, dilinin güzelliği yüzüne vurmuştu. Fizik, boy pos şahane mi şahane. Çarşıda, yolda, pazarda bütün gözler üzerindeydi. “Allah bağışlasın, Allah nazardan saklasın”… Bir yaz tatilinde şok bir haber: Tarihçi İhsan Bey hanımını boşamış. İnanılır gibi değildi. öğretmenler de öğrenciler de şaşkındık.

Biraz sert mizaçlı olan İhsan Beye bunun nedenini sorma, şansımız yoktu. Nihayet okulun en yaşlı çalışanı, Mehmet Eyüpoğlu amcamız bir fırsatını bulup sordu: “İhsan Bey niçin bu işi yaptınız? Yenge çok güzeldi”. İhsan Bey bir cümle ile yanıt verdi: “Şu ayağımdaki iskarpinleri görüyor musun? rugan, parlak ve cilalı. Çok da güzel, ama, ayağımı sıkıyor.”

Sonra da yarıya kadar içtiği kahvesini bırakarak salondan çıktı, gitti…

Ekonomi, tıkırında. Yunanistan’a bile kredi verebilecek durumdayız. Ama kravatım boynumu sıkıyor. Lafın tamamını d.. derler.

Kalın sağlıcakla…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir