Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

BUNLAR BİZİ ÜZÜYOR!..

Beşikdüzü’nde daha önce Emniyet Müdürlüğü ve daha sonra karakol olarak kullanılan binanın zemin katı “İlk Yardım İstasyonu” olarak hizmet vermeye başladı.

Bu vesileyle Kuzeyses Gazetesi çalışanları olarak hem hayırlı olsun, hem de ne zaman hizmete başladı. Kaç personelle hizmet veriyor gibi toplumu aydınlatıcı bilgi almak üzere istasyonu ziyaret ettik.

İstasyonun giriş kapısı önünde bizlere hoşgeldiniz deme nezaketinde bile bulunmayan istasyon personeline bu durumu aktardığımızda, “Burada size bilgi verecek biri yok. Siz Sağlık İl Müdürlüğünü ziyaret etmeniz lazım. Size bilgi müdür bey verebilir” gibi nasihatte bulundular.

Bizim amacımız bu kurumu vatandaşlara tanıtmaktı. Ancak gördüğümüz ilgisizlik bizi üzdü. Bunu söyleme şekli böyle olmamalıydı. Dediğimiz gibi adamlar ayağa kalkma, hoşgeldiniz deme zahmetinde bile bulunmadılar.

İşte yetiştirdiğimizi sandığımız insanların davranışları. Devletin sıcak yüzünü göremedik. Tonya’nın Kalınçam Mahallesi’ne  veya Şalpazarı’nın Sinlice Mahallesi’ne gitsek daha sıcak karşılanırdık.

Neymiş İl Sağlık Müdürlüğüne gidecekmişiz. Sanki birine bir evrak imzalatacağız veya bu işten bir kârımız var. Biz de bu kurumun tanınmasına yardımcı olmak istedik. Hepsi bu.

Dairenize gelen insanlar bu şekilde karşılanmamalı. Bu davranışı sağlık elemanlarına yakıştıramadık.  Sağlık İl Müdürü kimlerle çalıştığını görmesi acısından bu yazıyı kalem aldık.

Günebaşık Gazetesi Yazarı Mustafa Yazıcı’nın 11 Aralık 2022 Tarihli Yazısından Bir Bölüm

Şimdi Trabzon’da arkasında ve önünde İngiliz bayraklı tişört ve parkalarla gezenler var. Üstelik Ortahisar Camisi’nde İngiliz Haçlı bayraklı tişörtüyle Cuma namazı kılan gençlere rastladık. Belki de bir kasıt, Müslüman görünüp aldatma da yoktur. Fakat cehalet var.

Şimdi ise spor kulüplerinin isimlerinde, kurulan turnuva takımlarında yabancı tabirler var. Siz hiç İngiliz takımlarının formalarında Türk bayraklı maça çıktıklarını veya kiliseye İslâm Hilâliyle gireni gördünüz mü? Maalesef Beşikdüzü’nde de voleybol turnuvasındaki takımların adlarında böylelerine rastlandı. Şimdi bu konuya dikkat çekelim:

Beşikdüzü’nde Kasım ayı içinde voleybol turnuvası başladı. Bu hafta yani Aralık ayının ikinci haftasında finaller oynanacak. 19 Takım var. Fakat takımların isimlerinde kendi milli kültürüne aykırı isimler var. Gazetelerde ve internette okuduk, ecnebi takımları zannettik. İşte kafamızı karıştıran  o isimler. Neyin nesidir şaştık kaldık. Şöyle ki: 1-TRİUMPH TİGER 2-MASTERS VOLLEY 3-MİLA HOME 4-SPORTİNG AĞASAR 5-MAHMUT GİRL’S  Ne diyelim? Beş yabancı lisandan anlarım. Bunlardan bir şey anlamadım. Halk da bize anlamadığını söyledi.

Milli Eğitimin spor sorumluları bu konuyu açıklayıp herkesi aydınlatmalıdır. Çünkü spor, eğitim ve öğretimi bilimsel bir sağlık olgunlaşmasıdır. Bu isimlerde psikolojik veya fiziki bir sağlık olayı görülmüyor. Sporculuk da bunun neresinde? O da belli değil. Kimseyi suçlamıyoruz amma merakımız da ilmen giderilmelidir.

Duyarlılık gösterip, bu konuları kaleme aldığı için Mustafa Yazıcı hocama sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Belki de bu yazıyı bizde okudu. Bilemiyorum. Beşikdüzü’ndeki bazı siyasi parti başkanları tepkimizi koyacağız demelerine rağmen, bir Mustafa Yazıcı kadar cesaretli olamadılar. Belki de oy kaybını düşündüler. Görüyorum ki her şey menfaat karşılığı yapılır olmuş. Türk Milleti farklı bir yöne doğru gidiyor. Menfaat için doğruya doğru, yanlışa yanlış denilemiyor. Ondan sonrada biz ülkeyi çok seviyoruz diyorlar. İnanalım mı? Allah sonumuzu hayırlı eylesin.

Author


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir