Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

Bu Sese Kulak Verin

Ahmet Saraç

Beşikdüzü ilçe olmadan önce başladığım gazetecilik mesleğinde, 38.yılımı çalışıyorum.

İlk başladığımda Beşikdüzü’nde tektim. Daha sonra bu işe merak salmış arkadaşlar işe başladı. Bunlar arasında benden sonra en uzun soluklu bu işi yapan ve Beşikdüzü’ne hizmet eden rahmetli Muhammet Taş oldu. Allah mekanını cennet eylesin.

O rahmetli oldu, diğerleri işi bıraktı ve görev tekrar bana kaldı. Geçmişte çok zor şartlar altında bu görevi yürüttük. Hiçbir zaman bu işten para kazanma gibi bir derdimiz olmadı. Eğer öyle olsaydı çoktan işi bırakmam gerekirdi.

Şimdi ilçeme ve çevreme internet gazeteciliği üzerinden hizmet etmek istiyorum. Özellikle Beşikdüzü ilçesinde ne gazete ne de gazeteci kaldı. Bir boşluk doğdu. İlçemin basında sesinin çıkmamasına gönlüm razı olmadı.

Gazetecilikten emekli olalı 4. yıl. Bu meslekte Beşikdüzü’nün ilk ve tek emekli gazetecisiyim. Bu tecrübeyle yola çıkarak arkadaşlarla birlikte elimizden geldiğince bu siteden sizlere hizmet edeceğiz.

Çıktığımız bu yolda başta Beşikdüzü olmak üzere ilçe kaymakamlarının, belediye başkanlarının, Jandarma komutanlarının, ilçe emniyet müdürlerinin, siyasilerin ve muhtarların bizlere destek olmalarını istiyoruz. Kısacası hep birlikte basında yöremizin sesinin gür çıkmasını arzuluyoruz.

Bu arada geçmişte olduğu gibi milli eğitim kurumlarımızın da yanımızda olacağından kuşkumuz yoktur.

Biz her zaman güzelliklerin yanındayız. Her kesimin sesi olmaya çalışacağız. Herkese eşit mesafedeyiz. Tekrar söylüyorum. Bizimle olmak isteyenin her zaman yanındayız. Amacımız hiç kimseyi eleştirmek değildir. Ancak mecbur kalırsak da eleştiri yapmaktan da kaçınmayız!

Bünyemizde bir de radyo var. Radyonun sorumlusu Kaptan Yusuf olarak tanınan Yusuf Keleş, sizlere güzel hizmetler vereceğinden eminim. Kaptan Yusuf ayrıca sitemizin reklam işlerinden de sorumlu olarak çalışacaktır.

Hepimiz bu işte hevesli ve amatörce uğraş verenleriz. Tekrar söylüyorum. Para amaçlı kurulmuş değiliz. İhtiyaçlarımızı karşılayalım yeter.

Son olarak şunu da belirtmek isterim. Kuzeyses Haber Sitesi bölgemizin değil, yöremizin haber sitesi. Sizin siteniz de diyebilirim. Sizler bizlerle diyalog kurarak yöremizin sesinin duyurulmasına çalışacağız. Her zaman sizin yanınızda olmaya çalışacağız.

Kuzeyses Haber Sitesi bürosunun kurulmasında bizlerden desteğini esirgemeyen başta Beşikdüzü Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Anadolu Lisesi Müdürlüğümüze, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze, destek olan esnaf ve arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kalın sağlıcakla.

-Ahmet Saraç


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir