Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

Biz mi bizi yendirdik Rize mi bizi yendi?

Trabzonspor bu hafta deplasmanda komşusu Rizespor ile karşı karşıya geldi. Hava muhalefetine rağmen oynatılan maçı 3-2 kaybederek ligdeki ikinci mağlubiyetini aldı.

Maçı izlemiş biri olarak maç sonrası televizyonlarda yapılan yorumları dinledim. Gazetelerde yapılan yorumları okudum. Çoğunun yorumu Rizespor’un maçı çok güzel futbol oynayarak kazanması üzerine kurulu. Ben bu yorumların yüzde 70’ine katılmıyorum.

Biri diyor ki süper galibiyet. Bu yorumcu Rize penceresinden bakıyor. Bundan sonraki maçlarda bu süper galibiyetin devamını görürüz inşallah. Kalan 8 maçın 6’szını kazansanız yine kümede kalamazsınız. Yukardaki 35 puanlılar 9 maçtan hiç mi puan almayacaklar? Bunlardan biri maçını deplasmanda kazanarak puanını 38 yaptı. Tek yakalayacağınız Giresunspor kaldı. Onu da belki Altay yakalar. Sizin yakalama şansınız yüzde 5 bile değil. Hiç puan almazsa belki!

Gelelim Trabzonspor’a. Maçta ilk hatayı  hoca yaptı. Bu sahada İsmail oynamaz. Nwekaeme oynamaz. Başka bu tür maçlarda da oynayamadıklarını gördük. Asıl oynaması gereken Cornellius kulübede. Bunlar hocanın hataları.

Maçta ilk yarı Visca o golü atsaydı, penaltılar olmasaydı Trabzonspor harika oynadı denilecekti. Zaten penaltılar olmasaydı Rizespor’un sahayı hep yırtsa bir golden fazla atma şansı yoktu. Trabzonspor lig tarihinde ilkkez 3 penaltı golü ile mağlup oldu. İki harika gol attı. Kalecimiz 3 penaltıda ne hikmetse hep ters tarafa yattı.

Uzatmalarda galibiyet için gittiğimiz ve tamamen Rize sahasında olduğumuz sırada kalecimiz ceza sahası dışından oyunu takip etmesi gerekirken ceza sahası içinden takip etmesi, hakemin pozisyonda faulü vermeyip pozisyonu devam ettirmesi, kaleci Erce’nin Rizeli oyuncuyu ceza sahasında bekleyip karşılaması ve kendisini geçerken topu ayağından aşmasına rağmen oyuncuyu düşürmesi hiç gündeme gelmiyor. Ne kaleci gündemde ne hakem. Böyle yorum olmaz.

Bu kaleci mi bizim yedek kalecimiz. Bu kaleciyle ancak maç kaybedilir, maç kazanılmaz. O’nu kalede yok kabul ederek oynayacaksın. Bu sezon sonu derhal gönderilmeli. Yedek kalecimiz de bundan sonra Arda olmalı. Bari bir genç kaleci kazanırız.

Yorumcular tutturdular Trabzonspor sahada mücadele etmedi. Nasıl etmedi. O sahaya rağmen iki gol atmadı mı. İki yüzde yüz gol kaçırmadı mı? Kaç tane Rize’ye yüzde yüz gol pozisyonu verdi?

Şimdi biz mi bizi yendirdik, yoksa Rizespor mu bizi yendi? Antalyaspor maçında topu yüzüne geldiği için refleksle tutuyor Edgar Le penaltı. Diğer golü de kendi kalemize atıyoruz. Bu maçta da yine Antalya mı bizi yendi biz mi Antalya’ya yenildik? Önce bunu anlamak lazım. Böyle bir durum ilkkez başımıza geliyor. Olabilir. Bence takım hiç de kötü oynamadı. Dediğiniz gibi Rizespor da hiç de iyi oynamadı. Oynamışsa ilerleyen haftalarda bunu göreceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülay Harita Kadastro
Kule Rezidans
Elit Lastik
Naninos Pizza
Hedef Bilgisayar