Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

BEŞİKDÜZÜ’NDE MAHALLİ SEÇİM ATEŞİ YANMAYA BAŞLADI

2024 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri yaklaşırken, Beşikdüzü ilçesinde belediye başkan aday adayı olarak kulislerde 20 civarında  kişinin adı geçiyor. Bu insanların aklında aday adaylığı vardır yoktur, biz bunu bilemeyiz. Biz sadece halk arasında konuşulanlardan yola çıkarak bu tespitleri yaptık. Adı geçen bu aday adaylarını sizlere aktarmak istedik. Yarın bunların bir kısmı biz aday değiliz diyebilir.

Bu adaylardan ilki mevcut Belediye Başkanı Ramis Uzun. Bir dönem daha aday olmayı düşünüyormuş. Ancak onun düşünmesi yeterli değil. Partisi bu konuda ne düşünecek. Yaptığı hizmetleri yeterli bulacak mı? Herşeye rağmen onu aday gösterecek mi? Günü geldiğinde bu sorunun cevabını alacağız.

Yine geçen dönem CHP’den aday adayı olan Doç. Dr. Mehmet Yıldızlar’ın adı yine aday adayları arasında. Eğitimci olan Yıldızlar’ı partisi bu kez daha dikkatli değerlendireceğini düşünüyoruz.

CHP’li bir başka aday adayı B.Cahit Erdem. Geçen dönemde varım demişti. Ancak partisi tarafından aday gösterilmemişti. Bir kez daha şansını deneyecek gibi görünüyor. Halk arasında konuşulanlardan biri de bu. Oğuz eski belediye başkanlarından Şakir Yenigün de adı geçenler arasında. Çevresine aday adayım diyormuş. Dediğimiz gibi son karar parti yönetimine kalıyor.  CHP’yi en iyi kim temsil eder, kim çok oy alır da karar kılacaklardır.

AK Parti’den en çok konuşulanlar arasında ilk sırada Harun Topal geliyor. Ancak Harun Topal bu konuya sıcak bakmıyor. Üzerine gidilse ikna olur mu bilemiyoruz!

Bir diğer adı geçen isim ise İlçe Başkanı Ahmet Gören. Gören’in bu konudaki düşüncesi net değil. Yine aynı partiden Ali Zeytin,  Hakan Baykan, ANAP eski ilçe başkanlarından tecrübeli siyasetçi Metin Kalay var. Bu aday adayları arasında teşkilat kimde karar kılar veya başka yeni bir isim mi ortaya çıkar? Bekleyip hep beraber göreceğiz.

Partinin uzun bir süre çilesini çekmiş, geçen dönem aday olmuş, bu günlerde ticaretle uğraşan Harun Demirci de aday adayları arasında gösteriliyor. Kendini denemiş bir kişi olarak tekrar seçmenin karşısına çıkar mı? Bu zor bir karar. Kendisini ziyaretimizde adaylığı düşünmediğini söylemişti. Ancak, siyaset bu. Yarın ne gösterir bilinmez. Heran herşey olabilir.

İyi Parti’de aday adayları arasında en çok konuşulanlardan biri de Belediye Başkan Yardımcısı Kamuran Kahyaoğlu. Halk bu işi yapar diyenler arasında. Mevcut ilçe başkanı Serkan Dübüş’ün de aday adayı olacağı kulislerde dolaşıyor. Kendisinin bu konuda henüz bir açıklaması yok.

MHP cephesine baktığımızda uzun yıllar Ülkü Ocağı başkanlığı ve başkanlık yapmış iki aday adayı ön plana çıkıyor. Bunlardan biri Önder Öztürk, diğeri Ümit Yaylı. Keza Ülkü Ocağı başkanlarından Doğukan Zıp da konuşulan aday adayları arasında yeralıyor. Hatta eğitimci Muhammet Sağlam da aday olabilecekler arasında gösteriliyor.

Diğer adı geçen aday adayları da var. Onların partilerini belirleyemedik. Her zaman varım diyen tecrübeli siyasetçilerden Zülküflü Dilli var, Serkan Faiz var. En önemlisi 5 yıl bu görevi yapmış, insanları hizmet için kırıp dökmüş işi bilenlerden biri olan kurt siyasetçi Orhan Bıçakçıoğlu var.  İlçede en çok konuşulan adaylardan biri. Bıçakçıoğlu bir partiyi mi tercih eder, ya da bağımsız mı girer bilemiyoruz. Ancak her yerde adı geçenlerden biri. Kararı ilçede merakla bekleniyor.

Zaman yaklaştıkça  aday adayları daha net ortaya çıkacaklardır. Her partide 10 tane aday adayı olsa da sonuçta bir tanesinde karar kılmak zorunda olunduğundan bu sayı etkin aday olarak  4’e, 5’e düşecektir. Şimdiden Beşikdüzü için hayırlısı olsun.

Ben şahsen kimden yana olduğumu bundan sonraki yazımda sizlere aktaracağım.  O kararımdan da kesinlikle taviz vermeyeceğim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir