Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

Ben Şampiyonluğa İnanıyorum

Ahmet Saraç

Türkiye Süper Ligi Lideri Trabzonspor, bilindiği üzere son iki maçı beraberlikle kapatarak ikinci sıradaki Konyaspor ile aradaki puan farkını Konya’nın bir maç eksiğiyle 9 puana düşürdü. Trabzonspor 51, Konyaspor 42.

Bu beraberlikler taraftarlar arasında aşırı bir moral bozukluğuna yol açtı. Bir taraftar, bu beraberlik ile bu şampiyonluk işi bitmiştir. Ben bu takımın şampiyon olacağına inanmıyorum. Üstelik Konyaspor ile de maçımız var.

Yorumlar hep olumsuz. Şimdi biz İstanbul ekipleriyle oynamadık. Konyaspor’da oynamamış. Neye dayanarak bu takım şampiyon olamaz deniliyor. Bu nasıl yorum, bu nasıl değerlendirme, bu nasıl bir hayal kırıklığı?

Ben şuna inanıyorum ki, bu takım rakipleriyle puan puana dahi gelse, ileriki haftalarda yeniden arayı açar. Bu takımın eksikleri var. Sivas ve Giresun maçlarına önemli eksiklerle çıktı. Nwakaeme bunların başında geliyor. O’nun oynamadığı maçları yüzde doksan kazanamıyoruz.

Bir oyuncu takımı etkiler mi diyebilirsiniz? Etkiler tabi etkiler. Dişlide bir diş kırıldı mı o dişli sağlıklı dönmez. Bunu herkes anlar. O forvetin yarısı. O’nsuz olmuyor. Olmadığı da görülüyor.

Bundan sonra O takıma dönecek, milli takımda olan yeni oyuncumuz Kouasssi dönecek. Oyuna girdikten kısa bir süre sonra oynadığı oyunla büyük beğeni toplayan yeni transfer Puchacz İlk onbire girecek. Eğer alınırsa bir de stoper bu takıma girecek. Yani Visca ile birlikte 4 oyuncu daha bu takımda yer alacak. 4 oyuncu ne demek. Bir takımın neredeyse yarısı.

Bu takım ilerleyen haftalara daha da güçlenerek girecek. Güç kaybederek değil. En fazla iki hafta sonra bu takım yeniden esmeye başlayacak.

Bir diğer bakış açısı da Abdullah Avcı’nın oynadığı maçlardaki istatistiklerdir. İstatistik geçmişin aynasıdır. Geleceğe ışık tutar. Bu istatistiklere bakıldığında Trabzonspor’un şampiyonluğu kaybetmesi mümkün değildir.

Hiçbir taraftarımızın karamsarlığa kapılmaması gerekir. Allah’ın izniyle bu lig sonunda Trabzonspor ama farklı puan farkıyla ama bir puan farkla mutlaka şampiyon olacaktır. Ben buna inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülay Harita Kadastro
Kule Rezidans
Elit Lastik
Naninos Pizza
Hedef Bilgisayar