Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

Hakkımızda

Kuzeyses, bir boşluğu doldurmak amacıyla gazeteci Ahmet Saraç tarafından kuruldu. Özellikle basın alanında çökmüş durumda bulunan Beşikdüzü ilçesinin buna ihtiyacı var.

Bu site 20 yıl Yeşilkıyı adıyla çıkan gazetenin internet üzerinden devamıdır.

İşimiz haber yapmak, okuyucularımıza tarafsız bir şekilde hizmet etmektir. 38 yıllık tecrübemizle birlikte 5 yıl Beşikdüzü Haber, daha sonra adını değişerek 2 yıl da Yeşilkıyı Haber adı altında toplam 7 yıllık bir de internet gazeteciliği deneyimimiz var.

Kuzeyses sadece haberle sınırlı değildir.

İlginizi çekeceğinizi umduğumuz yıllar önce yapılmış çeşitli etkinliklerden ve yöremizden, elimizde olan fotoğraflardan oluşturduğumuz bir “Foto Galeri” bölümü yer alacaktır.

Şiir yazmayı sevenler için “Şiir Bahçesi” başlıklı sayfamız mevcuttur ve sayfamız herkese açıktır. Şimdiden şiirlerinizi e-mail adresimize bekliyoruz.

“Esnaf Rehberi” sayfamızda esnaflarımızın arandığında rahat bulunabilmeleri için mini reklamları yer alacaktır. Şimdiden esnaflarımızı bu sayfada yer almaya davet ediyoruz.

Her ay aramızdan ayrılanları “Vefat Edenler” başlığı altında yayınlayarak özellikle dışarıdaki Beşikdüzülülerin haberdar olmasını sağlayacağız.

Bir başka sayfada bütün muhtarlarımızı fotoğrafı, adı-soyadı, mahallesi ve telefonu ile birlikte yayınlayacağız. Lazım olduğunda mahallenizin muhtarının telefonunu sitemizden bulma imkanına sahip olacaksınız.

En önemli sayfalarımızdan biri de “Nostalji Haber Arşivi” sayfamız olacaktır. Bu sayfanın da ilginizi çekeceğini umuyoruz. 35 yıldır yaptığımız haberlerden seçtiklerimizin fotoğrafını çekip bu sayfada yayınlayacağız. On yıl, yirmi yıl, otuz yıl önceki bir haberde kendinizi, arkadaşınızı, kızınızı, gelininizi, torununuzu, yeğeninizi bel ki komşunuzu bulacaksınız. O günkü anıyı yeniden yaşayacaksınız. Biz bunu çok önemsiyoruz.

Yöremizde hizmeti bulunmuş, iz bırakmış insanlarımızı da “İz Bırakanlar” köşemizde tanıtacağız. Bu insanlar her meslek grubundan olabilir. İlk olarak sitemizin kurucusu Ahmet Saraç ile tanıtımımıza başlıyoruz. Her ay yöremizde iz bırakmış bir insanımızı sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Kuzeyses RTV adıyla radyo ve internet televizyonu oluşturduk. Zaman zaman bu radyo veya televizyon üzerinden canlı yayınla, Kaytan Yusuf’un sunumuyla sizlerle birlikte olacağız.

Başka, günlük gazetelerden seçtiklerimizi okuma imkanına sahip olacaksınız.

İçeriğini sizlere tanıtmaya çalıştığımız sitemizi umarım beğenir ve takip edersiniz.

Çıktığımız bu yolda Allah yardımcımız olsun diyor ve yayına başlıyoruz.