Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

VAKFIKEBİR’DE HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI YAPILDI

Vakfıkebir Kaymakamı Uzan, “Hayat Boyu Öğrenme” Toplantısına Katıldı

İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında, kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Kaymakam Uzan’ın yanı sıra Belediye Başkanı Muhammet Balta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, STK temsilcileri ile ilgili daire müdürleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın ilçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve iş birliği komisyonu hakkında bilgi verdi.

2021–2022 eğitim öğretim yılı ilçe genelinde açılan kurslar hakkında bilgi için Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Mustafa Daloğlu sunum eşliğinde bilgiler vermesiyle başlayan toplantıda okuma yazma kursları, iş birliği ile açılan kurslar hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Kurumlarda açılan mesleki ve teknik, sosyal, kültürel, sportif, okuma-yazma kurslarının iki bölümden oluştuğu ifade edilen sunumda eğitim-öğretim döneminde  toplam 273 kurs açıldığı, 4 bin 654 kursiyerden 3 bin 255 ’inin belge almaya hak kazandığı belirtildi.

Sunumda; 18-65 yaş arası tüm yabancılara SUYE(Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi) kursuna 13 kursiyer katılarak 11 kişi sertifika almaya hak kazandığı, unutulmaya yüz tutmuş eserlerin değerlendirilmesiyle ilgili kurslarımızın 1 kişiyle bile devam ettiğini, protokole dayalı 16 kurs açıldığını ve 261 kişi katıldığını belirtti.

Destekleme ve yetiştirme kurslarının Ağustos ayında öğrenci kaydına başlanacağına, engelli vatandaşlara yönelik kursların devamının sağlanması ve tüm kurs taleplerini şartların oluşması halinde açılabileceğini söyledi.

Toplantı, iş birliği yapılan kurumların temsilcilerinin görüş ve önerileri, dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülay Harita Kadastro
Kule Rezidans
Elit Lastik
Naninos Pizza
Hedef Bilgisayar