Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

KURS TALEBİ HALK EĞİTİME SIĞMADI

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından lise mezunu öğrencilerle Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine yönelik açılan üniversiteye hazırlık ve destekleme kursu, Vakfıkebir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretime başladı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cemile Kahyaoğlu kursun planlanması, eğitim kadrosu, hedef kitlesi ve amaçları konusunda yaptığı açıklamada i: “Merkezimizde hazırlık ve destekleme kursları 6 yıldan beri düzenli olarak açılmaktadır. Vakfıkebir ve komşu ilçelerindeki çeşitli liselerden mezun olanlarla şu anda Açık Öğretim Lisesi öğrencisi olup YKS sınavına girmeye hakkı bulunanlar kurslarımıza başvuru yapabiliyorlar. 2022-2023 öğretim yılında kontenjanlarımızın epey bir üzerinde başvuru yapılmıştır. Bu talebin oluşmasında kurumumuzun tüm çalışanlarıyla çizdiği sürekli yükselen başarı grafiğinin etkisi olduğu gibi önceki yılki üniversite sınavı sonuçlarının da oldukça etkili olduğunu düşünmekteyim. Geçen yıl kursumuza devam eden 140 kursiyerden 90 öğrencimiz yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmiştir.

Büyükliman bölgesindeki eğitimin çıtasını üst basamaklara taşımak, gençlerimize kaliteli hizmet sunmak, mesleki rehberlik ve danışma konularında yönlendirmek, sosyal sorumluluk anlayışında örnek olabilmek adına, alanında uzman ve deneyimli, çevresinde sevilen, gönüllülük felsefesiyle hareket eden öğretmenlerimiz kursta görev aldılar, hepsine teşekkür ediyorum” dedi. <Hacer GÜNAYDIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir