Kuzeyses Gazetesi > Beşikdüzü Haber

Beşikdüzü Haber | Vakfıkebir, Görele, Eynesil, Şalpazarı ilçelerinden yayın yapan Trabzon haber sitesi

HAFIZLARA BELGELERİ VERİLDİ

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük, hafızlık tespit sınavında başarılı olan hafızlara, hafızlık belgelerini verdi.

İlçe Müftüsü Şükür Küçük, ilçe müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu ile Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan ve geçtiğimiz dönem yapılan hafızlık tespit sınavında başarılı olan öğrenciler; Nisanur Öztürk, Medine Acer ve Abdullah Albayrak ile yine kendi imkanlarıyla hafızlığını tamamlayan Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu’nda görevli Merkez Yavuz Sultan Selim Camii İmam Hatibi Ekrem Eyüboğlu’na hafızlık belgelerini verdi.

2022 Yılı Haziran ayı içerisinde, Trabzon Akçaabat Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü’nde yapılan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olup belge almaya hak kazanan hafızları; Hafız Hasan Kaan Kur’an Kursu Yöneticisi Hasan Kalyoncu, Hafız Nisanur Öztürk’ün babası Mustafa Öztürk ve daha önce Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’nde bir süre görev yapan ve halen Bitlis Güroymak Merkez Camii İmam Hatibi olarak görev yapan Ali Albayrak ile birlikte makamında ağırlayan İlçe Müftüsü Şükür Küçük kendileriyle bir süre sohbet etti.

Hafızlara tavsiye ve nasihatlerde bulunan ve ayrıca başarılarından dolayı kendilerini tebrik eden Müftü Küçük daha sonra hafızlara belgelerini verdi. < Mithat GÜDÜ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir